Kiedy słyszysz trudną diagnozę dziecka, Twój świat wywraca się do góry nogami. Często pojawia się lęk, niepewność i poczucie osamotnienia. Nawet, jeśli wokół są ludzie. Bo nikt tak naprawdę nie rozumie tego, co czujesz, tak dobrze jak inny rodzic, który idzie tą drogą. Zapraszam Was do miejsca, w którym będziecie mogli podzielić się swoimi historiami. W którym będą osoby takie, jak Wy. W którym dostaniecie zrozumienie i wsparcie. W którym zbudujecie relacje, tak potrzebne do mierzenia się z codziennymi wyzwaniami. Bo nie musimy dźwigać tego wszystkiego w pojedynkę. Nie musimy zawsze być (samo)dzielni.

Życie bez wody
Dziś przez pół dnia nie miałam wody. Na słupie ogłoszeniowym zawisł radosny komunikat informujący o jej braku. Tak, żeby można

Być jak latarnia
Dlaczego latarnia? Lubię metafory, kwieciste opisy, przymiotniki pomagające nam wyobrazić sobie to, co mają przedstawiać. Dzięki słowom rozumiemy świat i

Dzień, którego się nie zapomina
Wielu rodziców dzieci z niepełnosprawnościami ma za sobą trudne doświadczenia. Ich życie dzieli się zazwyczaj na dwie części, wyznaczane przez

Czy chcemy sobie pomóc?
Wielokrotnie rozmawiając z różnymi mamami, słyszę historie o tym, jak wygląda ich codzienność. Opowiadają o tym, co się u nich

Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś była zaopiekowana na starcie, po diagnozie dziecka?
Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś była zaopiekowana na starcie, po diagnozie dziecka? Co byłoby inaczej? A może czegoś w

Odkrycia kwietnia
Kwietniowe polecajki to książki koncentrujące się na trzech obszarach tematycznych- dobrostanie, relacjach tworzonych z samym sobą oraz z innymi ludźmi.

Dla Ciebie Mamo…
Mamo. Środek nocy. Wszyscy śpią, a Ty czuwasz. Czuwasz przy łóżeczku, sprawdzasz, czy oddycha, nosisz na rękach, uspokajasz, tulisz. Jesteś.

Głos z cienia – magazyn, którego brakowało
Wydawać by się mogło, że w dzisiejszym świecie pisze się o wszystkim. Że każdy odbiorca znajdzie dla siebie jakąś przestrzeń

Komorebi i dwie strzały cierpienia
Maj. Podobno najpiękniejszy miesiąc. Podobno. Mój ulubiony, choć w tym roku mam pewne wątpliwości. Zamiast słońca, krótkiego rękawka i długich